ADITYA BIRLA SCHOLARSHIP


ABHISHEK PODDAR

Charpak Scholarship


SUDHANSHU VERMA
MOHAMMAD NEHAL IMAM
MEHAK KHURANA

Gold Medal Winners - Scholastic Performance


AKASH AGRAWAL
BALIGA SANJEETH SATHISHCHANDRA
SRIPADA LAKSHMI SAHITHI

Gold Medal Winners - All Round Performance


SHLOAK CHOPRA

BLoC CASE CONTEST-WINNERS


RAGHVENDRA SINGH TOLIA

IIMK Merit Scholarship


AYUSH GUPTA
AYUSHI RAGHUVANSHI
CHIRAG KANSAL
HARSH GARG
JIVANI NIMESHKUMAR DINESHBHAI
MANALI ADHIKARI
MANJU MURALI
MONIKA CHAUHAN
MOUSAMI
NNS ROHIT
PARNABHO KUNDU
PEEYUSH SHARMA
RISHABH JINDAL
SHOBHIT MITTAL
SHRUTI KAPUR
SWATI SINGH
TULSIANI AVIJEET MAHENDRAKUMAR
USHA MEENA
YASHWANT

Gold Medal Winners - Scholastic Performance


TULSIANI AVIJEET MAHENDRAKUMAR
AYUSH GUPTA
MANJU MURALI

Gold Medal Winners - All Round Performance


SHRUTI KAPUR

Third position in Category II in Competition Commission of India (CCI) National Essay Competition


ANKUR NANDA
RAJAT SHRIVASTAVA

CSI Essay Competition Award


ANKUR NANDA
RAJAT SHRIVASTAVA

Svatantra Microfinances Avant Garde 3.0 case competition


AYUSHI RAGHUVANSHI
JOHN FRASER R
RAUNAK SINGH SALUJA
SONAM VERMA

OP Jindal Engineering and Management Scholarship (OPJEMS)


MANAV SURANA

Indian Youth Delegation to China


SAGAR DANG
SWATI SINGH
TULSIANI AVIJEET MAHENDRAKUMAR
MANJU MURALI
POOJA GAUR

DAAD Scholarship


TULSIANI AVIJEET MAHENDRAKUMAR

KPMG International Case Competition


SUSHMITA GAHLOT
DHRUV BHATNAGAR
DEVESH PRASAD MISHRA
SHRUTI KAPUR

L Oreal Brandstorm - National Runners Up


DHRUV BHATNAGAR
SUSHMITA GAHLOT
SHRUTI KAPUR

TATA Crucible- Regional runners up


GAURAV JAIN
IMTIAZ AHMED

RB Mavericks Case Challenger


GEET RATHI
YUKTI MALIK
ABHISHEK GIROTRA

Shopclues Marketing Case competition


PRIYA TYAGI
KIRANDEEP KAUR KAMBOJ
AKSHITA JALAN

RBI Policy Challenge Essay Competition


PULKIT GARG
KARTIKEYA MEHRA
SHUBHAM SRIVASTAVA

National Reliance TUP


GEET RATHI

Eternitys Call at IIFT,Delhi


VIKAS AGGARWAL

Essay Writing competition conducted during Hindi Pakhwada


SARWAPRIYA SINHA

Special Mention Award in PAN IIM Photography Competition


ABHIROOP DAS
SWATI MITTAL

Pre Budget article in Business Line on Campus


PARNABHO KUNDU

CII Agro Tech 2016


TEJASWI BOGGARAPU

Most Valuable Player award Volley ball in SPRINT 17 the annual sports fest of SPJAIN


SARAVANA KISHORE K

Yes Banks B-School Aspire Scholarship


PRATHMESH M KALUBARME
DEVESH PRASAD MISHRA

Societe Generale Global Solution Centre (GGSC) Talent Scholarship


SHUBHAM GABA
LAVANYA THOTA

Charpak Scholarship


NOVI KAPOOR

O.P.JINDAL ENGINEERING & MANAGEMENT SCHOLARSHIPS (OPJEMS)


CHANDANI AGRAWAL
DEEPIKA DUDHEY
SHREYA JAYA
ANUBHA NAYAN
SAMARTH GOEL
MANAN AGRAWAL

Gold Medal Winners - Scholastic Performance


AISWARYA RAM
ANISH KUMAR AGARWAL
HIMANSHU DHINGRA

Gold Medal Winners - All Round Performance


GOVIND HARIDAS

The Economic Times Young Leaders Award


RAHUL KUMAR
GOVIND HARIDAS

National Level Accenture Strategy B-School Competition


SAMARTH GOEL
AARUNI CHAWLA
RAHUL KUMAR

National Level L & T Outthink


SOUMYA BARMAN

National Level HUL Enterprises B-Plan Competition


DEEP SHIKHA
PRERNA JAIN
SAHIL VERMA

SPRINT 17, the annual sports fest of SPJAIN


T ARAVINTH

MBA Student of the Year Award


MANISHA CHORORIA

National Finals of Mahindra War


SURABHI JAIN
SURAJ PRATAP CHAUDHARY
VARUN SAHNI
DEEPAK RANJAN

Project Firefly and International Community MBA Students


ANAND SINGH

V-Guard Big Idea Contest 2016


PRAVEEN PRADEEP PILLAI
PRAJNA BHAT
ABHIMANYU SHARMA

Gold Medal Winners - Scholastic Performance


GURUJALA JAYDEEP
RAJSHRI SURENDRA MODI
BHATTACHARYA RUKMINI

Gold Medal Winners - All Round Performance


ABHILASH BHAT

The Economic Times Young Leaders Award


RUCHI SINGH

Citibank Women Leader Award


TANYA GUPTA

Gold Medal Winners - Scholastic Performance


ANKIT GOEL
ANUPAMA PRAKASH
NISHTHA JAIN

Gold Medal Winners - All Round Performance


PRAKRITI SHARMA

ADITYA BIRLA SCHOLARSHIP


BHARAT SUBRAMONY

Gold Medal Winners - Scholastic Performance


BALAKRISHNAN V
APOORVA BAJAJ
BISWA PRATEEM DAS

Gold Medal Winners - All Round Performance


SNEHA GANGADHARAN
BISWA PRATEEM DAS

O.P.JINDAL ENGINEERING & MANAGEMENT SCHOLARSHIPS (OPJEMS)


SIDDHARTHA ROY
AJEYTAA AGARWAL

Gold Medal Winners - Scholastic Performance


DEBI PRASANNA PATI
PRIYANK SHARMA
SAKSHI KOHLI

Gold Medal Winners - All Round Performance


NAMITH NAJEEB
DIVYA SREENIVAS

Nissan Student Brand Manager award


SIVA SANKAR

Dewang Mehta Business School Awards


TANYA SINGH

Gold Medal Winners - Scholastic Performance


MADHUKAR ANAND
SHIPRA AGARWAL
TINA GUPTA

Gold Medal Winners - All Round Performance


ARJUN MOHAN
SNEHA CHOUDHRY

SGGSC Talent Scholarship


ASHISH VIJAYVERGIYA

Citizen Act organized by Societe Generale at Paris


AYUSHI AGARWAL
SIDHARTH RAMACHANDRAN
KRIPALSINH RANA

Gold Medal Winners - Scholastic Performance


TURAKHIA SUDEEP HEMANT
SHIVAM NAYAK
LOVE SHARMA

Gold Medal Winners - All Round Performance


HEGDE SANTOSH RATHNA VARMA
RASHMI GUPTA

Citibank Women Leader Award


RASHMI GUPTA

Gold Medal Winners - Scholastic Performance


SATHAN BABU M
SHUBHAM PRAMOD KATIYAR
KOTESWARARAO MALIPEDDI

Gold Medal Winners - All Round Performance


TAPANGSHU DAS
R SMRITHI

Gold Medal Winners - Scholastic Performance


ALOK RUSTAGI
SANGINI CHOPRA

Gold Medal Winners - All Round Performance


SAURABH KUMAR
VIVEK MANDHATA

Gold Medal Winners - Scholastic Performance


Venkatram Reddy Sureddy
Ananya Tripathi
Sagar R Shah

Gold Medal Winners - All Round Performance


Saurabh Garg

Gold Medal Winners - Scholastic Performance


Jaidev Sanjeev Rajpal

Gold Medal Winners - All Round Performance


Gaurav Sharma
Firdaus Joeb Mantri

Gold Medal Winners - Scholastic Performance


Harish Venkateswaran

Gold Medal Winners - All Round Performance


Rahul Ranjan
Indian Institute of Management Kozhikode

IIMK Campus P. O, Kozhikode, Kerala, India,
PIN - 673 570

Phone
+91-495-2809100
Fax
+91-495-2803010-11

© 2022 IIM Kozhikode